Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091
Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091

Działka z budynkiem do rozbiórki – czy warto?

Działka z budynkiem do rozbiórkiTrzeba liczyć się z tym, że rozbiórka oznacza dodatkowe koszty i konieczność wynajęcia specjalistycznego sprzętu, który się tym zajmie. Jednak w niektórych przypadkach zakup ten będzie opłacalny. Sprawdź kiedy warto zainwestować w działkę z budynkiem do rozbiórki.

Sytuacja nie zawsze idealna

Piękna okolica, duże działki, płaski teren i przystępna cena. Niestety, połączenie tych wszystkich cech to lista najczęściej jedynie lista marzeń inwestorów. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy kawałek ziemi jest na wagę złota, a ciekawsze okolice są już zabudowane, trzeba czasem pójść na kompromis. Inaczej na poszukiwaniach idealnej działki spędzimy resztę życia, bez skutku.

Sprawdź ceny w okolicy

Często marzenia o budowie domu zaczynają się od znalezienia pięknego miejsca, które skradło serce inwestorów. Dopiero później następuje zderzenie z rzeczywistością i okazuje się, że te piękne działki, które wydawały się być polem są już dawno sprzedane. Jeśli wybrałeś konkretną okolicę i nie chcesz rezygnować z marzeń o budowie domu w tym miejscu, to sprawdź ogłoszenia dostępne na portalach. Być może ktoś chce sprzedać działkę na której stoi stary dom. Porównaj wtedy ceny z pozostałymi działkami w okolicy. Być może okaże się, że jest to opłacalna inwestycja.

Jedyna szansa na dom w centrum miasta

Wyburzanie budynków na rzecz nowych inwestycji to częsty proceder w starych dzielnicach miasta. Nawet w dużych metropoliach można znaleźć okolice, gdzie w samym centrum stoją stare domy. Zakup takiej zagospodarowanej działki to jedyna szansa na zamieszkanie w samym sercu miasta.

Wyburzanie starego domu nie takie straszne

Na forach internetowych można znaleźć wpisy, które kategorycznie odradzają zakup działki z nieruchomością do rozbiórki. Główne argumenty to problemy prawne i logistyczne. Przecież stary budynek trzeba rozebrać, a do tego potrzebny jest ciężki sprzęt. Dodatkowo podczas rozbiórki powstanie cała masa odpadów z którymi coś trzeba zrobić, więc utylizacja odpadów budowlanych to kolejny koszt.

 

Nie warto jednak ślepo ufać opiniom innych. W dzisiejszych czasach w każdej miejscowości znajdzie się firma, która kompleksowo zajmuje się wyburzaniem budynków. Wiadomo, jest to inwestycja, jednak jak w każdym przypadku należy dokładnie rozważyć argumenty za i przeciw.

Jeśli chodzi o formalności, to także nie zawsze będzie to tak uciążliwe. Pozwolenie na wyburzenie nieruchomości jest potrzebne tylko wtedy, kiedy nieruchomość jest wyższa niż osiem metrów lub gdy odległość od granicy posesji wynosi mniej niż połowa wysokości danej nieruchomości. Pozwolenie będzie potrzebne także wtedy, kiedy budynek wpisany jest na listę zabytków lub podlega konserwacji. Jednak jest to sytuacja rzadka. Dlatego zawsze warto sprawdzić wszelkie dokumenty i dokładnie przeanalizować. W przypadku pozostałych budynków konieczne będzie jedynie zgłoszenie chęci wyburzenia do starostwa powiatowego i dopełnienie kilku formalności.