Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091
Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091

Jak wybrać odpowiednią firmę do rozbiórki domu?

Rozbiórka domu to zadanie wymagające nie tylko doświadczenia i dysponowania specjalistycznym sprzętem, ale również świadomości regulujących je norm prawnych oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem. Rozbiórka domu stanowi potencjalne zagrożenie dla otaczających go konstrukcji i elementów infrastruktury. W tym artykule skupiamy się na poszukiwaniu kontrahenta gotowego przeprowadzić rozbiórkę domu w sposób profesjonalny i bezpieczny. Podpowiadamy – na jakie elementy oferty warto zwrócić uwagę oraz jak rozpoznać partnera godnego zaufania wśród wielu dostępnych ofert.

 

Pomoc w załatwieniu formalności

Rozbiórki domów rozpoczynają się od legalizacji całego zadania, dlatego nasz przyszły kontrahent powinien być rozeznany tak pod kątem przygotowania wszelkich pism jak i wymogów prawnych, które należy spełnić. Uzyskanie stosowanego pozwolenia na rozbiórkę nie zawsze jest obowiązkowe, a zależy w dużym stopniu od wymiarów danego budynku. Pomoc w formalnościach to pierwsza kluczowa sprawa, na którą warto zwrócić uwagę przeglądając dostępne oferty.

 

Zakres realizowanych prac

Oferta naszego przyszłego kontrahenta to bardzo ważny wyznacznik nie tylko jego doświadczenia oraz kwalifikacji, ale również jakości oferowanych usług. Warto przyjrzeć się względem jakich typów konstrukcji realizowana jest rozbiórka – czy są to tylko rozbiórki domów, czy także budynków gospodarczych, technicznych, przemysłowych. Polecamy także upewnić się, czy nasz kontrahent oferuje wyburzanie wszystkich elementów konstrukcji (w tym także komina), niezależnie z jakich materiałów zostały wykonane.

 

Opinie dotychczasowych użytkowników

Warto zapoznać się z opiniami ogólnodostępnymi w internecie, szczególnie tymi pozostawionymi przez dotychczasowych odbiorców usług. Dobrym pomysłem będzie też zapoznanie się z profilem danego przedsiębiorstwa i zlustrowanie jego dotychczasowych realizacji (rozbiórek domów). Im będzie ich więcej i im szerszy będzie ich zakres usług, tym lepiej. Ponadto warto zwrócić uwagę na rekomendacje uzyskane od partnerów biznesowych interesującego nas przedsiębiorstwa.

 

Cena za usługi rozbiórki domu

Ostatecznym kryterium, na które warto zwrócić uwagę, jest cena danej usługi. Jej wysokość może się różnić pomiędzy poszczególnymi regionami kraju, jak również pomiędzy ofertami poszczególnych firm. Często ceny są podawane jedynie w ogólnym zarysie, w zależności od typu nieruchomości wymagającej rozbiórki. Niektórzy kontrahenci w ogóle nie podają swoich cen, a dla każdego otrzymanego zgłoszenia tworzą indywidualną wycenę.

Warto pod tym względem unikać kontrahentów oferujących zaniżone stawki, które powinny budzić podejrzliwość co do jakości realizowanych prac. Ostatecznie cena całej usługi zależy w dużym stopniu od powierzchni budynku, jego kubatury, usytuowania oraz konieczności wykonania prac dodatkowych na potrzeby rozbiórki. Im bardziej wymagające będzie jej przeprowadzenie, tym większej kwoty możemy się spodziewać.