Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091
Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091

Ile kosztuje rozbiórka domu?

rozbiórka domuRynek pierwotny coraz częściej oferuje atrakcyjnie zlokalizowane działki budowlane w korzystnych cenach, na których wciąż znajdują się nieruchomości do wyburzenia. Ich wyburzenie oraz przygotowanie działki pod budowę nowego domu to koszt, który należy uwzględnić w kosztorysie inwestycji. Może się bowiem okazać, że atrakcyjna cena działki w ogólnym rozrachunku będzie niewiele niższa niż cena działek niezabudowanych w tej samej okolicy.

Cena rozbiórki domu – Co na nią wpływa?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na rozbiórkę obiektu mieszkalnego czy gospodarczego (np. stodoły) lub też obiektu użytkowego cena jego rozbiórki zależy od wielu czynników. Podstawowym jest oczywiście konieczność zatrudnienia wyspecjalizowanej firmy, która obok wiedzy i doświadczenia dysponuje niezbędnym sprzętem. O ile rozebranie niewielkiej drewnianej chaty lub garażu może nie przysporzyć nam większych trudności, o tyle rozbiórka domu piętrowego lub większego to już przedsięwzięcie, przy realizacji którego warto skorzystać z pomocy.

Co jeszcze wpływa na cenę rozbiórki domu?

Do czynników decydujących zaliczyć możemy:

  • specyfikę budynku,
  • wielkość budynku,
  • rodzaj materiałów budowlanych i technologię, w jakiej został wzniesiony,
  • położenie działki,
  • kwestie formalne, których należy dopełnić przed rozpoczęciem rozbiórki,
  • koszt utylizacji gruzu.

Fachowa firma zajmująca się rozbiórkami domów oferuje bowiem nie tylko obsługę rozbiórki sensu stricte, ale również pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności umożliwiających legalne wyburzenie nieruchomości. Rozbiórka bez zgłoszenia, a tym bardziej pozwolenia może wiązać się z nałożeniem na inwestora dotkliwej kary finansowej.

Czy ręczna rozbiórka nieruchomości jest opłacalna?

Ręczna rozbiórka domu jest uciążliwa i bardzo czasochłonna. Większość firm działających na rynku nie specjalizuje się w rozbiórkach ręcznych. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie i rozpoczęciu prac budowlanych zacznie lepiej będzie skorzystać ze specjalistycznego sprzętu. Jeśli jednak zależy nam na obniżeniu kosztów rozbiórki i budowy nowego domu poprzez odzysk materiałów budowlanych ręczna rozbiórka to najlepsza opcja.