Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091
Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091

Roboty ziemne

Roboty ziemne – Warszawa

Nasza firma wykonuje prace ziemne na terenie Warszawy i okolic. Prace ziemne mają na celu przygotowanie podłoża do wybudowania na nim budynku, ale także budowli nadziemnych i podziemnych. Ponadto roboty ziemne mogą mieć na celu także zmianę ukształtowania powierzchni terenu.

Skorzystaj z naszej oferty W Gromek i Synowie – prace ziemne Warszawa i okolice.

Rodzaje robót ziemnych

Roboty ziemne mogą mieć różnych charakter w zależności od rodzaju terenu oraz prac, jakie są konieczne do przeprowadzenia na danym terenie. Prace ziemne obejmują m.in.:

  • odspojenie od calizny — polega ono np. na usunięciu fragmentów podłoża, które jest zbyteczne lub należy je przenieść w inne miejsce;
    wydobycie odspojonego materiału — wspomniany materiał zwany jest urobkiem; po jego oderwaniu od calizny należy go wydobyć — może się to odbywać za pomocą odpowiednich maszyn np. koparek;
  • transport urobku — polega na przewiezieniu materiału w inne miejsce; może mieć miejsce sytuacja, że urobek będzie przewieziony na miejsce prac znajdujących się na terenie tej samej budowli.
  • układanie i zagęszczanie masy ziemnej — ma na celu uzyskanie odpowiedniej struktury terenu, pożądanej w przypadku danej budowli.

Przygotowanie do prac ziemnych

Firma świadcząca usługi z zakresu wykonywania prac ziemnych powinna być zaopatrzona w odpowiedni sprzęt oraz mieć w swoim zespole ludzi odpowiednich do planowania i wykonywania takich robót. Prace ziemne mogą być wykonywane ręcznie. Zazwyczaj to rozwiązanie stosuje się w przypadku małych powierzchni, na której grunt jest rozluźniony i mało spoisty. W innych przypadkach, kiedy zakres robót jest znacznie większy, stosowany jest profesjonalny sprzęt w postaci koparek, spychów itp. Jeżeli podłoże jest problematyczne i sprawia wiele trudności, do wykonywania prac ziemnych mogą być wykorzystywane materiały wybuchowe. Zazwyczaj mają one na celu oderwanie materiału od calizny.

Oczywiście takie zabiegi wymagają doświadczenia, odpowiednich materiałów oraz wyposażenia. Jesteśmy zlokalizowani w dzielnicy Wawer, jednak  prace ziemne oferujemy na terenie całej Warszawy oraz okolic. Dysponujemy odpowiednim sprzętem oraz personelem. Naszą zaletą jest doświadczenie oraz wszechstronność. W naszej ofercie posiadamy również kruszony beton!