Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091
Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@kruszenie-betonu.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091

Co zrobić z gruzem budowlanym?

Co zrobić z gruzem budowlanym

Co zrobić z gruzem budowlanym?

Usuwanie gruzu budowlanego to cały proces działań, opierających się na segregacji, podziale oraz wywiezieniu gruzu i innych odpadów budowlanych na przeznaczone miejsca. Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się gruzu budowlanego jest wynajęcie kontenera na ten cel, a następnie wywiezienia całego kontenera gruzu na przeznaczony do tego plac.

Gruz budowlany – to nie problem

Gruz budowlany jest nieuniknionym produktem ubocznym budowy. Jest to mieszanka niechcianych materiałów, takich jak beton, cegły i inne materiały budowlane. Zadajemy sobie więc pytanie co możemy zrobić z gruzem budowlanym? Gruz budowlany należy usuwać jak najszybciej, ponieważ im dłużej zostanie, tym więcej będzie stwarzać problemów. Jeśli masz plac budowy, powinieneś zatrudnić profesjonalną firmę, która usunie za Ciebie gruz i wywiezie go z Twojej posesji. Do tego celu firmy korzystają ze specjalnych solidnych kontenerów oraz ciężkich maszyn do ich przewożenia. 

Gruzu budowlanego nie należy wyrzucać do śmieci ani poddawać recyklingowi samodzielnie, ponieważ takie działanie może wyrządzić szkody zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Zamiast samodzielnych działań zaleca się wynajęcie kontenera, który pozwoli ci wywieźć wszystkie szczątki poza teren Twojej budowy bez obaw o jakiekolwiek negatywne konsekwencje prawne i ekologiczne. Gruz budowlany to ogromny problem w wielu miastach, dlatego warto szukać ekologicznych rozwiązań. Pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu jest znalezienie miejsca do przechowywania gruzu, na którym znajdują się kontenery na gruz budowlany. Kontenery te są specjalnie zaprojektowane do gruzu budowlanego i mogą być wynajmowane na krótki lub długi okres w zależności od ustaleń. Są również przyjazne dla środowiska i mają bardzo niski ślad węglowy.

Gdzie umieścić gruz budowlany?

Gruz budowlany to odpady powstające podczas budowy i rozbiórki. Materiał obejmuje drewno, metal, plastik, beton, płyty gipsowo-kartonowe i szkło oraz wiele innych materiałów. Taki gruz można poddać recyklingowi w odpowiednich przeznaczonych do tego miejscach, a następnie ponownie wykorzystać w celu zmniejszenia ilości odpadów trafiających na składowiska.

Jakie materiały możemy wykorzystać ponownie? 

  • Drewno – może być użyte jako drewno opałowe lub do stworzenia własnych mebli ogrodowych oraz ozdób w ogrodzie, 
  • Metal – może być używany do produkcji złomu lub stworzenia z niego instalacji artystycznych do domu, 
  • Plastik – może być użyty do recyklingu butelek, dodatkowo my sami możemy wielokrotnie z nich korzystać,
  • Szkło – może być używane do robienia nowego szkła w specjalnych zakładach szklarskich,
  • Bloki betonowe – często są kruszone i ponownie wykorzystywane jako wypełnienie kruszywem betonowym.

Gruz należy pakować do specjalnych przeznaczonych do tego kontenerów, a następnie skierować transport do przeznaczonych na ten cel miejsc.

Oferujemy m.in.  kruszenie gruzu, wywóz odpadów budowlanych i rozbiórki na terenie Warszawy.